Co je to EMO styl?

10. prosince 2011 v 11:08 | Karwrr |  EMO
Ahojky. Včera jsem napsala článek o SCENE stylu, a protože si ho spousta lidí ještě pořád plete s EMO, tu máte článeček a dneka bych ještě ráda napsala jeden, o rozdílech mezi nimi.

EMO (emocore) je především hudební styl, založený na citech a poslední dobou si jej spousta lidí plete s hardcore. Hudba emařům pomáhá vybruslit z těžkých životních situací (rozchod ap.), v žádném případě nemá nabádat k sebepozkožování! Co se týče těch pravidel, napsal je někdo, kdo si z nás chtěl vystřelit, což se mu evidentně povedlo. EMO nemá ŽÁDNÁ PRAVIDLA!!! Řídit se musíte výhradně svým srdcem a rozumem, je to, jako většina věcí v téhla zběsilé době, jenom na vás.


Miluju otázky typu: Já chci bejt EMO, jakou hudbu mám poslouchat??? To je pitomost ;) v praxi to funguje tak, že si někde poslechneš song, ten se ti líbí, tak jdeš na youtubko, tam si najdeš skupinu a když se ti to líbí, tak si pár písniček odněkud stáhneš a koupíš si CD (no fajn, k té poslední fázi se dostane jen málo jedinců, ale jsou takoví a je to moc dobře). Navíc nikde není psáno, že třeba taková ,,klasika'' jako Alesana ap. nevybočí ze zajetýho stylu k něčemu jinýmu, nebo naopak Fall Out Boy nějakou písničkou do emocore nezabrousí (FOB ale hrají rock, abych byla přesná).
Taky řeči typu To tričko se mi zdá hezký, ale neni EMO, tak už ho nechci jsou šílený a naprosto mimo, což ale to neznamená, že to neslýchám. Tudy cesta taky nevede, EMO se člověk nestane přes noc, je to dlouhodobý proces hledání sama sebe, jímž se spousta lidí bojí projít a proto tu máme tolik oveček, co jdou poslušně s ostatními.
Co se týče oblečení, je to velice individuální, většinou se nosí CONVERSE, rifle, pásky s piramidami a trička kapel, Nightmare Before Christmas, Emily the Strange ap., ovšem nic z toho není pravidlem a pokud vás ráno chytne žlžovůčká náladička, jdete si klidně v růžový x)
EMO taky nosí natupírované vlasy s patkou, s různými příčesky a melíry, třeba... černé s modrou ofinou, červené s blond melírem nebo třeba blond a zelená x)

Já nejsem vzorová emařka, ale jestli si nejste jistí, tak se ptejte =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama